Fuckup Story

 Miasto Żyje Designem, organizowane przez Targi Arena Design, to projekt, który od trzech lat wnika w tkankę miejską i prezentuje miejsca, które w różny sposób kojarzą się z wzornictwem. W tym roku po raz pierwszy gości wydarzenia będzie miała okazję zaprosić Galeria YES, która 14 marca 2019 r. przygotowała wyjątkowo zaskakujący wieczór dedykowany projektantom i twórcom biżuterii.

FuckUp Story w Galerii YES to spotkanie spod znaku projektowania biżuterii, a jego głównym motywem będą odniesione na drodze do sukcesu… porażki. Katarzyna Bukowska oraz Magdalena Dąbrowska, główne projektantki w firmie YES Biżuteria opowiedzą o procesie dochodzenia do formy oraz sztuce kompromisu, której uczy technologia.

– Właśnie takie doświadczenia stają się najcenniejszą lekcją nie tylko złotniczego warsztatu, ale i zawodowej pokory, która w znacznej mierze kształtuje osobowość projektanta – wyjaśnia Ilona Rosiak-Łukaszewicz, dyrektor Galerii YES. – W panującym trendzie success story mówienie o potknięciach, które hartują charakter, ale i uczą, nie jest popularne. Tym bardziej cieszymy się, że możemy łamać konwencje i organizować nietypowe spotkania o wymiarze praktycznym! FuckUp Story będzie miało bowiem charakter warsztatowy – dodaje.

Pierwsza część spotkania, które rozpocznie się o godzinie 18:00, opierać się będzie na rozmowie z Katarzyną Bukowską oraz Magdaleną Dąbrowską. Opowiedzą o swojej pracy w firmie YES Biżuteria, podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat wyzwań w pracy projektanta biżuterii, ale i nałożą na to kalkę doświadczeń z zakresu produkcji, technologii, marketingu. W drugiej części wieczoru głównymi bohaterami będą uczestnicy, którzy dobrowolnie poddadzą ocenie i weryfikacji swoje projekty – zarówno w sferze planów, jak i na konkretnych przykładach. Największym wyzwaniem będzie jednak zmierzenie się ze swoją kreatywnością i odpowiedzenie projektem na zadany temat, który zaproponują Katarzyna Bukowska i Magdalena Dąbrowska.

– Wydarzenie stworzy możliwość poddania się ocenie oraz podjęcia próby pracy pod presją czasu i zadanego tematu – podkreśla Alicja Wilczak, specjalistka ds. biżuterii artystycznej.
– Każdy twórca dąży do osiągnięcia indywidualnego, rozpoznawalnego stylu. Pomysł, zaskakująca forma, użycie nietypowych materiałów mogą budzić często skrajne emocje od zachwytu, po absolutną negację. Ważne, żeby umieć swoją koncepcję uzasadnić i obronić, ale to także nie gwarantuje powodzenia. Odbiorca ostatecznie zdecyduje czy biżuteria odpowiada jego oczekiwaniom. Rzeczywistość wymaga empatii i kompromisu.

FuckUp Story to wydarzenie, które w sposób szczególny trafi w potrzeby osób projektujących i tworzących biżuterię na różnym poziomie zaawansowania. Z pewnością odpowiedzi na nurtujące pytania 14 marca odnajdą początkujący twórcy, jak i już doświadczeni artyści. Na spotkanie warto zarezerwować sobie około 3 godziny.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać na adres:

ilona.rosiak@yes.pl

galeria@salonyes.pl

0 komentarzy

Pozostało znaków 2000