Galeria YES – istnieje od 1998 roku, powstała z inicjatywy Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Galeria mieści się w Bazarze Poznańskim – miejscu pełnym tradycji i historii, położonym nieopodal Starego Rynku. Celem działania galerii jest promowanie polskiej sztuki złotniczej. Znajdziemy tutaj unikatowe dzieła autorstwa uznanych twórców oraz młodych, utalentowanych projektantów.

Od wielu lat Galeria YES współpracuje z Katedrą Biżuterii ASP w Łodzi, Galerią Sztuki w Legnicy oraz Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych. Galeria YES jest również kuratorem wystaw prywatnej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej i Biżuterii Etnicznej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz – współzałożycielka i współwłaścicielka YES, która od ponad 35 lat wprowadza na polski rynek najlepszy światowy design. Założycielka Galerii YES i właścicielka unikatowej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej, rejestrującej wszystkie zjawiska zachodzące w tej dziedzinie sztuki od czasów powojennych, aż do dzisiaj. Właścicielka wspaniałej kolekcji biżuterii etnicznej, którą przywozi z licznych podróży.

Kreatywny zespół Galerii YES tworzą:
Ilona Rosiak-Łukaszewicz, Alicja Iwańska oraz Iga Pluszczewicz

Artyści

Wystawy

W Galerii YES zorganizowano przeszło 200 wystaw. W jej wnętrzach prezentowane są wystawy indywidualne, zbiorowe oraz prezentacje pokonkursowe prestiżowych polskich i międzynarodowych konkursów złotniczych.

Wystawy

Nagrody

II Nagroda w konkursie Retail Marketing Awards, w kategorii „Najlepszy salon w branży mody w 2011”. Nagroda w plebiscycie „25 na 25 – Biżuteria czasu wolności”, w kategorii Organizator.

Nagrody

Artyści

Dzięki istnieniu Galerii YES, projektanci biżuterii artystycznej mają możliwość zaprezentowania swoich prac i wizji, a odbiorca bezpośredni kontakt z tą formą sztuki i jej twórcami.

Partnerzy