Miasto – wernisaż, 14 listopada 2016, godz. 19.00

Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodąca impreza Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r.Tegoroczny temat konkursu to: MIASTO (CITY). Miał on sprowokować do refleksji i dyskusji na temat tego jednego z największych, najstarszych i najtrwalszych osiągnięć cywilizacyjnych człowieka. Czy ostatniego? Jaką siłą przyciągania milionów dysponują miasta, czymże dziś są te cywilizacyjne (po)twory i na czym polega ich fenomen?

Spośród 481 prac nadesłanych przez 272 artystów z 33 krajów, do wystawy zakwalifikowano prace 48 artystów, głównie z Europy, ale także z Chin, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Meksyku oraz Tajwanu. Jury obradowało w składzie: Melanie Isverding (Niemcy), Sławomir Fijałkowski (Polska), Otto Künzli (Szwajcaria/Niemcy), Katarzyna Rzehak (Polska), Timothy Carson (Wielka Brytania). W tym roku Nagroda Główna została przyznana Tove Knuts ze Szwecji.

galeria-yes-miasto-07 galeria-yes-miasto-06 galeria-yes-miasto-05 galeria-yes-miasto-04 galeria-yes-miasto-03 galeria-yes-miasto-02 galeria-yes-miasto-01