Wystawa SZEPTY w Galerii YES to druga tak duża prezentacja moich prac, powstałych w ciągu ostatnich kilku lat. Zbiór podzielony na mini kolekcje łączy problematyka poruszanych tematów. W tym przypadku porzucam dotychczasowe rozważania skoncentrowane wokół cielesności. W szerokim aspekcie pojmowania tego problemu – ciała jako projektu traktowanego indywidualnie czy poddawanego tresurze, separowanego i ograniczanego normami, ale też poszukującego odpoczynku i wytchnienia.

Prezentowane prace, związane z relacjami i emocjami łączy temat, w którym szeptanie, opowiadanie historii, rozstawanie się z przeszłością, ale i bliskimi osobami, odkrywanie tajemnic, rzeczy trudnych i niekoniecznie miłych sięga głębiej, pulsując pod tym co zewnętrzne i poznane. Całość, mam nadzieję, nie pozostawia obojętnym, a także staje się przyczynkiem do dyskusji. Biżuteria jako medium, które wykorzystuję w tym przypadku, w sposób szczególny wzmacnia przekaz i skłania do osobistej refleksji.

Sergiusz Kuchczyński

wernisaż, 13 lipca 2018, godz. 19:00  | wystawa potrwa do 30 sierpnia 2018 |

fot. Michał Różalski

Sergiusz Kuchczyński

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi w 1999r. – dyplom z ubioru z wyróżnieniem w pracowni prof. Aleksandry Pukaczewskiej i malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kudukisa, aneks z biżuterii w pracowni prof. Andrzeja Szadkowskiego. Od 2003 pracownik dydaktyczny ASP w Łodzi.

Dowiedz się więcej >