Głównym obszarem moich zainteresowań jest praca ze współczesną biżuterią i kamieniem. Oba są fenomenami i posiadają ukrytą wartość, którą chciałabym eksplorować i odkrywać cały czas na nowo doprowadzając do granic możliwości. W centrum moich poszukiwań znajduje się kamień, szczególnie eksperymentalny sposób pracy z tym nieprzewidywalnym materiałem. To niewyjaśnione i nieprzewidywalne fascynuje mnie najbardziej i opisuje naturę kamienia najlepiej, jako niewyczerpalne źródło… Za każdym subtelnym blaskiem kryje się bezmiar surowego pejzażu… Materiał staje się lustrem moich myśli i doświadczeniem formy wizualnej.

Kolekcja „Metamorphosis” została wykonana z kamienia oraz bio-żywicy, gdzie jeden materiał poddawany jest przeobrażeniom, dematerializacji, niczym cykl życia. Od stanu stałego czyli kamienia po pył z niego uzyskany, do stanu ciekłego – bio-żywica z pyłem, która staje się łącznikiem tej samej materii. Metamorfozę możemy zaobserwować również w całej ekspozycji jako naturalny element tworzenia i rozwoju artysty, który tylko dzięki przemianom rozwija się, a eksperymentalny proces tworzenia sprzyja poszukiwaniom innowacyjnych, nieoczekiwanych rozwiązań, form i połączeń.

Sara Gackowska

wernisaż, 17 maja 2018, godz. 19:00 | wystawa potrwa do 30 czerwca 2018 |

fot. Łukasz Walaszczyk

Sara Gackowska

Ukończyła studia magisterskie na Akademi Sztuk Pięknych w Gdańskuw Pracowni Biżuterii i Form Użytkowych. Studiowała Biżuterię w Saimaa University of Applied Sciences w Finalandii oraz zdobyła licencjat w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Dowiedz się więcej >