JAKOŚĆ RELACJI = JAKOŚĆ ŻYCIA

Katarzyna i Andrzej Boss, partnerzy w życiu osobistym, połączyli swe artystyczne moce na niwie jednej wystawy, w ramach której prezentują zarówno biżuterię, jak i grafiki.

Artyści, o podobnej wrażliwości i zbliżonym sposobie patrzenia na świat, działają w różnych dziedzinach artystycznych, a mimo to jednym głosem odnoszą się do otaczającej rzeczywistości. Wystawa jest więc okazją do zobaczenia, jak zbliżone doświadczenia przetwarzane są w osobliwy dla duetu Boss&Boss sposób przy użyciu różnych mediów (grafik i biżuterii) i zastosowaniu odrębnych środków wyrazu artystycznego.

Tytułowe relacje i ich jakość są zdaniem twórców wykładnikiem dobrego życia. Na przestrzeni minionych 3 lat, kiedy to powstawały grafiki Katarzyny i biżuteria Andrzeja, wszyscy doświadczaliśmy dotkliwie skutków pandemii, wojny, które wraz z licznymi push-backami wpływały na relacje i mocno nadwątliły poczucie bezpieczeństwa. Artyści postanowili więc postawić pytania o sens tych wydarzeń, kontrastując je z reakcjami na przyrodę, zapachy, faktury materii.

Wszystko wokół wywołuje jakieś emocje, pobudza do działania, generuje doświadczenia, które można przetworzyć w komunikaty. Tymi komunikatami są właśnie prace Katarzyny i Andrzeja Boss.

Andrzej Boss

Urodził się w 1960 roku w Tarnowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi .W 1985 roku obronił dyplomy w Pracowni Projektowania Biżuterii, Pracowni Rysunku oraz Rzeźby i od tego czasu zatrudniony w macierzystej uczelni.

Dowiedz się więcej >