Prezentowana kolekcja składa się z 2 części. Pierwsza to prezentacja indywidualnej mini kolekcji każdego z projektantów. Magdalena Szadkowska pokazuje zbiór obiektów unikatowych z pogranicza biżuterii i małych form rzeźbiarskich, a Sergiusz Kuchczyński wykorzystujący fragmenty porcelanowych lalek przedstawia przypowieść o przemijaniu, ale także przywracaniu pamięci. Cytaty z różnych światów tworzą surrealistyczną wizję unikatowej biżuterii.

Druga część wystawy to prezentacja wspólnych działań projektowych wyżej wymienionych autorów sygnowanych marką QYOU Studio. Kolekcja jest zbiorem naszyjników, bransolet i pierścieni. Motywem przewodnim jest kolor i multiplikacja koła jako idealnej figury geometrycznej. Kolekcja QYOU była wielokrotnie prezentowana na Fashion Week Poland jako dopełnienie kolekcji Tatuum Unique. Kolekcja skierowana jest do nowoczesnej kobiety poszukującej współczesnych form kreacji własnej sylwetki.

galria-yes-qyou-bizuteria-wernisaz galeria-yes-qyou-palce galeria-yes-qyou-wystawa galeria-yes-wernisaz-qyou galeria-yes-qyou-kuchczynski galeria-yes-qyou-wernisaz

 

QYOU Studio

Kolekcja QYOU to owoc wspólnych działań projektowych Magdaleny Szadkowskiej i Sergiusza Kuchczyńskiego, absolwentów Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Dowiedz się więcej >