Biżuteria, długie o niej rozmowy w szerokich jej kontekstach mogą być remedium na skołatane pandemią nerwy. Dlatego wystawa będąca efektem współpracy Galerii YES oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pozostanie z nami do końca sierpnia!

Wernisaż, który odbył się 6 marca, szybko zdominowany został tematem koronawirusa, aby wreszcie – po niespełna tygodniu – całkowicie sparaliżować również wydarzenia kulturalne.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Na szczęście Galeria YES znowu jest do Państwa dyspozycji i z wielką radością ugości wszystkich zainteresowanych zarówno wystawą BIŻUTERIA|KONTEKSTY, jak i biżuterią autorską w ogóle.

Wystawę tworzą prace 7 studentek I roku studiów magisterskich na kierunku wzornictwo Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Efektem poszukiwań, prób materiałowych, aż w końcu realizacji stały się niezwykle różnorodne kolekcje, które jednocześnie stanowiły prace konkursowe.

Jury w składzie: prof. dr hab. Bogumiła Jung, dr hab. Marzena Wolińska, dr hab. Łukasz Stawarski, Ilona Rosiak-Łukaszewicz, Katarzyna Bukowska i Alicja Wilczak przyznało 3 nagrody o raz 4 wyróżnienia.

I miejsce za pracę BYTY zajęła Magdalena Dubis;

II miejsce za pracę CALM zajęła Celina Glazik;

III miejsce za pracę STRUCTURE zajęła Sandra Kostro;

Wyróżnienia trafiły zaś do:

Karoliny Majewskiej-Rydel za pracę KONSTELACJE;

Olgi Jęchorek za pracę TIRIA;

Pauliny Ziarek za pracę SENTI;

Weroniki Kaloty za pracę OSAD.

Wystawę pod kuratelą Alicji Wilczak i Pauliny Buczyńskiej oglądać można w Galerii YES do 31 lipca.