NIEZNANE ŚWIATY Sławy Tchórzewskiej to absolutnie niestandardowa wyprawa do krainy biżuterii, który stanowi efekt ekspresji wyobraźni artystki. Prace rodzą się bez szkiców i projektów, ich siłą jest kolor, unikatowa forma i totalna swoboda w zakresie interpretacji. Dla niektórych będą to biomorficzne twory, dla innych istoty z dna oceanu. Wszyscy zaś przekonają się o bogatej gamie kolorystycznej prezentowanych prac, ich zaskakującej konstrukcji i nieoczywistych materiałach, z których zostały stworzone.

Artystka mówi o sobie, że kolekcjonuje chwile, czasem tak błahe jak przelotny uśmiech przechodnia, smak ulubionych owoców, dźwięki muzyki elektronicznej, której jest wielką fanką. To właśnie takie momenty są najszlachetniejszym tworzywem, z którego Sława Tchórzewska buduje swoje obiekty.

Ich intermedialność wynika bezpośrednio z faktu, że artystka nie tylko doskonale odnajduje się na gruncie biżuterii, ale również mody, jako stylistka. Nie dziwi więc fakt, że jej projekty odznaczają się dużym potencjałem estetycznym, a przy okazji są dopracowane w najmniejszym szczególe. Znamienne jest również naznaczenie biżuterii Sławy Tchórzewskiej ponadczasowym charakterem, pewną uniwersalnością, która nie ulega trendom. Jest w niej za to ogromny ładunek kobiecości wyrażany zarówno w formach, jak i kolorystyce.

Wernisaż wystawy z udziałem Sławy Tchórzewskiej, na który serdecznie zapraszamy, odbędzie się 7 lutego 2020 roku o godz. 19:00.

Prace zaś oglądać będzie można do 2 marca 2020 roku.

Kontakt:

Ilona Rosiak-Łukaszewicz, dyrektor galerii

tel. 501 431 400

email. ilona.rosiak@yes.pl