AMBERWOOD to marka stworzona przez Martę Włodarską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. To projekt, do którego inspiracją jest natura, woda, Morze Bałtyckie z całym swoim bogactwem. To bursztyn i drewno poławiane zimą na Mierzei Wiślanej. Zestawienie tych materiałów pozwala na niekończącą się kreację różnych form, a dopełnieniem kompozycji jest srebro. Młoda artystka umiejętnie wydobywa piękno naturalnych surowców, w niezauważalny sposób zacierając granicę między drewnem a bursztynem. Wszystkie prace powstały specjalnie na wystawę i będą dostępne w sprzedaży.

Finisaż wystawy uświetni występ angielskiego wokalisty KEV FOX’a. „Misternie skonstruowane melodie pełne melancholii, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż.” Serdecznie zapraszamy!

Wernisaż, 16 czerwca 2011, godz. 19:00 | Finisaż, 26 sierpnia 2011, godz. 19:00

Marta Włodarska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2010 roku stworzyła markę AMBERWOOD, pod którą kryją się głównie dwa materiały: bursztyn bałtycki oraz drewno. Elementem wykończeniowym biżuterii jest srebro, len, skóra oraz pióra.

Dowiedz się więcej >