Katarzyna Katerwy

Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź.” Janusz Korczak

Wspominanie dzieciństwa to powrót do lepszej wersji samego siebie – bardziej autentycznej i szczerej. To rozpamiętywanie radości, która była bardziej radosna niż teraz, ale i smutku z błahego powodu, który bywał prawdziwą rozpaczą…Wystawa prac studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pokazuje jak różnie kojarzy się nam ten czas i jak odmienne bywają wspomnienia. Młodzi artyści zaprojektowali i wykonali biżuterię nie tylko lekką, kolorową i radosną, ale też czasami pokazującą lęki i strach z przeszłości. Ekspozycja „Dzieciństwo” prezentuje prace wykonane w Pracowni Biżuterii pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Szadkowskiego i dr Sergiusza Kuchczyńskiego oraz w Pracowni Emalii prowadzonej przez dr Olgę Podfilipską – Krysińską.

Wystawa prezentowana jest w ramach Poznań Design Festiwal. Po wystawie biżuteria zostanie przekazana na aukcję na rzecz dzieci, które najbardziej potrzebują wsparcia i pomocy.

kuratorzy: dr Olga Podfilipska-Krysińska i dr Sergiusz Kuchczyński

wernisaż 12 maja 2017, godz. 18.00 | wystawa potrwa do 10 czerwca 2017

Martyna Woszczak, broszka

Magdalena Kowalczyk, broszki

Beata Ciesielska, broszki “Klasy”

Agata Czerwińska, szpile “Stumilowy las” | Aleksandra Szulc, bransoleta “Plac zabaw”

Dominika Sugalska, naszyjnik

Dawid Przybyła, bransolety “Sny”

Amadea Skirpan, broszki “Widok na blokowiska” | Luiza Mężyńska, brosza

Weronika Skalska, zestaw pinów “Alas”

od prawej: dr Olga Podfilipińska-Krysińska, dr Sergiusz Kuchczyński, Maria Magdalena Kwiatkiewicz, Małgorzata Lisiecka

fot. Łukasz Walaszczyk