SUKIENKI POKUTNE – to autorski projekt poznańskiej artystki i projektantki Joli Załeckej. W piątkowy wieczór Galeria YES stanie się na moment teatrem mody. Oprócz prezentacji filmu, odbędzie się mini pokaz, który jak zawsze w reżyserii artystki będzie wydarzeniem pełnym emocji i tajemnicy. Będziemy mieli okazję podziwiać modelki w pięknych sukniach oraz specjalnie na tą okazję przygotowanych nakryciach głowy.

Świat przemocy, świat gwiazd-wszystko to czemu media robią pompatyczną reklamę, to wszystko nas zabija”

Jean Baudrillard

Główna postać filmu zmaga się ze swoimi lękami rozbudzonymi przez czas komercji, który jawi się jej jako zniewolenie i tortura. Jej lęki dotyczą również miłości. Miłość też może być przecież torturą. W swoich imaginacjach prowadzi z nią swoisty dialog. Miłość przywołuje pamięć o tych, które ginęły na stosie będąc w niewoli określonych idei, wyobraźni i zmysłów.

Sukienki pokutne są propozycją projektantki , autorki filmu, na czas komercji, której już nic nie zatrzyma. Są swoistym memento, a utrwalony na kliszy obraz może jej zdaniem rozbudzić wiarę w piękno, godność i miłość. Sukienki pokutne są kostiumem na czas, w którym żyjemy. Kostiumem skrywającym winę, którą każdy ma przecież w sobie…

JOLA ZAŁECKA – autorka teatru mody, ma na swoim koncie liczne pokazy w kraju i zagranicą. Dwukrotna laureatka Twojego Stylu i trzykrotnie nominowana do tytułu Projektant Roku przez “Elle”. Autorka kostiumów dla Teatru Tańca. Zrealizowała trzy filmy artystyczne prezentowane m.in. podczas Asolo Art Film Fesival we Włoszech. Jej filmy, a ostatnio także książka “Apartament do Spraw Nadzwyczajnych” są usilną próbą ucieczki od świata komercji.