ISEEU – biżuteria „I See You” autorstwa Joanny Kowalik nie jest kolejną maską, którą tak często ludzie nieświadomie przywdziewają. Odpowiednio dobrana do danej osoby ma harmonizować z jej wewnętrznym pięknem, prawdziwym JA. Biżuteria „I See You” jest zaproszeniem do zabawy ze spontaniczną gra zmysłów.

Większość moich prac jest wykonana w technice makrami, która polega na wiązaniu różnego rodzaju supełków. Od wieków w różnych kulturach szamańskich używano supłów do obrzędów, wierząc, że zawarte w nich zaklęcia mogą zmienić nasze przeznaczenie. Tworząc biżuterię, staram się zawrzeć w każdym węzełku dobre życzenia. Wiele podróżuję po świecie, poszukując naturalnych miejsc o wyższej wibracji energetycznej, przesiąkniętych magią. Miejsc, w których piękno natury przenika przez ciało, pozostawiając je w błogim spokoju i harmonii. W takich miejscach ma się poczucie jedności z wszechświatem. Większość mojej biżuterii tworzę w takich właśnie miejscach. Podczas mojej wędrówki, poprzez różne zakątki świata, kolekcjonuję rozmaite przedmioty: kryształy, kamienie szlachetne, kawałki muszli, nasiona, pióra, a nawet zęby rekina, których używam do tworzenia mojej biżuterii. Każdy z elementów biżuterii z kolekcji „I See You” jest oryginalny i niepowtarzalny.”

Joanna Kowalik

fot. Sebastian Satyr

Joanna Kowalik

Absolwentka Wydziału Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obok fotografii jej wielką pasją są podróże oraz biżuteria. Artystka odwiedza dalekie zakątki świata, poszukując inspiracji oraz materiałów do tworzenia swojej unikatowej biżuterii.

Dowiedz się więcej >