Forum Sztuki Złotniczej vol. 2

Po ubiegłorocznej, pierwszej edycji Forum Sztuki Złotniczej, które zebrało wybitnie pozytywne recenzje, pewnym stało się, że tego typu inicjatywy są nie tylko ważne, ale wręcz niezbędne. W dalszym ciągu podtrzymujemy stanowisko, że nieobecność dziedziny sztuki, jaką aktywnie reprezentuje zaangażowane w jej promocję środowisko, powinno mówić jednym, donośnym głosem. Tylko w ten sposób zaznaczymy swoją obecność, dowiedziemy powagę toczonego dyskursu, a przede wszystkim wpłyniemy na rozwój środowiska!

Biorąc pod uwagę wyniki badań satysfakcji po udziale w ubiegłorocznym Forum Sztuki Złotniczej, program spotkania przesunął się nieco bardziej w stronę praktyki. Wśród prelegentów pojawią się bowiem twórcy biżuterii reprezentujący różne pokolenia, ale również aktywni promotorzy tej dziedziny sztuki. Nie zabraknie również studium przypadku przeprowadzonego na poziomie akademickim. Stałym punktem będzie panel dyskusyjny, który zgrabną klamrą domknie dzień pełen wartościowych wystąpień.

Tegoroczne Forum Sztuki Złotniczej odbędzie się 27 października w gościnnych murach Hotelu Bazar, który podobnie jak Galeria YES mieści się przy ulicy Paderewskiego.

Rejestrację gości rozpoczniemy o godzinie 9:00. Po sześciu prezentacjach zrealizowanych w dwóch blokach rozdzielonych przerwami, podyskutujemy w ramach panelu. Przewidywane zakończenie spotkania nastąpi o godzinie 18:00.

Swój akces w spotkaniu kierować należy na adres: ilona.rosiak@yes.pl