Na początku był regularny chaos, potem “chaotyczny” obraz zróżnicowanej jedności. Na końcu jest nostalgia za pierwotnym chaosem.

Karolina Bik zaprasza nas w podróż dotykającą emergencji, czyli powstawania jakościowo nowych form i zachowań wynikających z oddziaływania między prostszymi elementami. Jej prace inspirowane są po prostu życiem. W dzisiejszych czasach, ten prosty truizm wydaje się być zapominany. Życie na naszej planecie obfituje w różnorodność, indywidualny kod nigdy się nie powtarza. Podobnie różnorodne prace Karoliny Bik nigdy nie są takie same, ponieważ należy ona do rodzaju zanikających, staromodnych artystów, którzy wykonują swoje prace ręcznie, odmawiając liniowemu procesowi tworzenia podobnego do linii fabrycznych. Nigdy nie możemy o tym zapominać, że każdy z nas jest niepowtarzalny i wspaniały. Nasze poczucie piękna inspirowane jest harmonijnością panującą pomiędzy porządkiem i chaosem występującym w naturalnych obiektach – w chmurach, drzewach, pasmach górskich lub kryształkach śniegu.

galeria-yes-bik-wernisaz

O co chodzi z tą Emergencją? „Ludzie przychodzą i odchodzą, szukamy przyjaźni, a nie znajomych, marzymy o relacjach rodzinnych a nie o żonie, mężu lub dzieciach jako takich. To relacja jest prawdziwym pragnieniem. Otwieram się na Was, chcę by moje dzieła przemawiały do waszej osobowości. To nie obiekt jest ważny, ale to jakie związki może wprowadzić w życie. Chcę, żeby moje prace były prawdziwym związkiem powstającym pomiędzy moją kreacją a waszą wyjątkowością i pięknem.”

Karolina Bik

galeria-yes-wystawa-bik galeria-yes-karolina-bik-wernisaz galeria-yes-bik-wystawa galeria-yes-bik-karolina-wystawa galeria-yes-bik-karolina-wystawa
Karolina Bik

Urodzona w 1985 roku, mieszka i tworzy w Krakowie. W 2009 roku ukończyła Wyższą Szkołę Rzemiosła Artystycznego i Zarządzania we Wrocławiu na Wydziale Konserwacji i Renowacji Dzieł Sztuki o specjalizacji biżuteria i kamienie szlachetne.

Dowiedz się więcej >