Cezary Łutowicztwórca unikatowej biżuterii artystycznej, małych form rzeźbiarskich i przedmiotów sztuki użytkowej. Odkrywca krzemienia pasiastego, który w 1972 roku wprowadził do świata biżuterii i od tego czasu pełen zapału ambasador tego najbardziej polskiego kamienia. Dzięki niemu ten rzadki minerał stał się kamieniem polskiej dyplomacji, a w 2007 roku Sandomierz został ogłoszony Światową Stolicą Krzemienia Pasiastego. To tutaj Cezary Łutowicz od lat prowadzi swoją pracownię i Galerię Autorską „Gold & Silver Gallery”. Pomysłodawca i współorganizator Sandomierskich Warsztatów Złotniczych ”Krzemień pasiasty – kamień optymizmu”. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Za osiągnięcia zawodowe w roku 1978 został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki honorowym tytułem: Mistrza Rzemiosła Artystycznego. Zasłużony dla Kultury Polskiej Sandomierzanin roku 2006. Biżuteria z krzemieniem pasiastym jego autorstwa znajduje się w zbiorach siedmiu muzeów w Polsce oraz w zbiorach Watykanu, a wśród światowych sław noszących te unikatowe dzieła znajdują się takie osobistości jak królowa Belgii księżna Matylda.

galeria-yes-wystawa-lutowicz-cezary-wernisaz galeria-yes-wystawa-lutowicz-cezary galeria-yes-wernisaz-lutowicz-cezary galeria-yes-cezary-lutowicz-wernisaz galeria-yes-lutowicz-wernisaz galeria-yes-lutowicz-wystawa-ludzie
Cezary Łutowicz

Twórca unikatowej biżuterii artystycznej, małych form rzeźbiarskich i przedmiotów sztuki użytkowej. Odkrywca krzemienia pasiastego, który w 1972 roku wprowadził do świata biżuterii i od tego czasu pełen zapału ambasador tego najbardziej polskiego kamienia.

Dowiedz się więcej >