Ascetic to kolekcja dyplomowa stworzona przez Kamilę Dzieżyc. Autorka świadomie rezygnuje z ozdobników i dąży w swoich pracach do minimalizmu tworząc ascetyczne obiekty biżuteryjne. Powstały one w wyniku fascynacji geometrią, oraz poprzez badanie korelacji pomiędzy biżuterią a ciałem i przestrzenią. Organiczna forma ciała zostaje połączona z geometrycznymi formami z  metalu, bądź tworzywa sztucznego. Te dwa tak różne kształty zaczynają wzajemnie się uzupełniać, współgrać ze sobą. Duże formy naszyjników wchodzą w dialog z ciałem podejmując równocześnie temat granicy pojęcia biżuterii. Na bazie kolekcji dyplomowej powstały kolejne wzory, wszystkie utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Nacisk został położony na czystość formy, proporcje oraz dbałość o detal.

galeria-yes-wystawa-dziezyc galeria-yes-kamila-dziezyc-wystawa galeria-yes-wystawa-dziezyc-kamila galeria-yes-wernisaz-dziezyc
Kamila Dzieżyc

Absolwentka Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jej praca dyplomowa ASCETIC, stworzona pod kierunkiem prof. Andrzeja Bossa, powstała w wyniku fascynacji geometrią oraz poprzez badanie korelacji pomiędzy biżuterią a ciałem i przestrzenią.

Dowiedz się więcej >