Agata Bieleń – studentka wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ogarnięta obłędem w paski, pochłonięta fanatyzmem liniowym, począwszy od bezwymiarowej linii myśli, przez dwuwymiarowy rysunek, po trójwymiarowy design.

Punktem wyjścia projektów biżuterii i ich motywem przewodnim jest stalowy drut – jego linia. Przestrzenne badanie tego co z tą linią, o określonej grubości i niemalże nieskończonej długości można zrobić – przełamywanie i wykorzystywanie właściwości stali. Sam materiał i możliwości jakie ze sobą niesie przynosi kolejne formy. Geometria wynika z linii. Multiplikacja kształtów ją potęguje. Ostatecznie z twardej, zimnej i nieprzystępnej stali powstają miękkie, przyjazne w dotyku, sprężynujące, użytkowe formy biżuteryjne o zamkniętych formach z pogranicza linii łamanej i krzywej.

wernisaż, 8 wrzesień 2011, godz. 19:00 | wystawa potrwa do 10 października 2011 |

galeria-yes-agata-bielen-wernisaz
Agata Bieleń

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 2010 roku tworzy minimalistyczną biżuterię, gdzie linia prosta jest główną inspiracją.

Dowiedz się więcej >