Absolwenci Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszkają i pracują na warszawskim Żoliborzu. Projektowaniem biżuterii zajmują się od lat 70-tych. Charakterystyczny dla ich twórczości jest kolor, który zagościł w ich pracowni w 1988 roku. Użyli go po raz pierwszy przygotowując biżuterię na  Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Kolor” zorganizowany przez BWA w Legnicy. Za swoje dzieło zdobyli na nim I nagrodę.

Państwo Kozubscy to idealny złotniczy duet, gdzie jedna strona zajmuje się techniką metalu, a druga dba o stronę estetyczną. Wykonują biżuterię z tytanu, aluminium, srebra i ręcznie malowanej emalii. Wzory od Państwa Kozubskich to eleganckie formy z dozą humoru o różnorodnych kształtach. W najnowszej kolekcji znajdziemy bohaterów cyrku. Kolekcja ta została nagrodzona na  XV Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej „Prezentacje”. Wcześniejsze kolekcje w znacznej mierze były inspirowane naturą, między innymi światem ptaków.

Małżonkowie zdobyli wiele nagród na konkursach organizowanych przez znaczących animatorów środowiska złotniczego. Są też wieloletnimi fundatorami Nagrody im. Małgorzaty Müldner-Nieckowskiej w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych.