Absolwenci Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszkają i pracują na warszawskim Żoliborzu. Projektowaniem biżuterii zajmują się od lat 70-tych. Charakterystyczny dla ich twórczości jest kolor, który zagościł w ich pracowni w 1988 roku. Użyli go po raz pierwszy przygotowując biżuterię na  Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Kolor” zorganizowany przez BWA w Legnicy. Za swoje dzieło zdobyli na nim I nagrodę.

Państwo Kozubscy to idealny złotniczy duet, gdzie jedna strona zajmuje się techniką metalu, a druga dba o stronę estetyczną. Wykonują biżuterię z tytanu, aluminium, srebra i ręcznie malowanej emalii. Wzory od Państwa Kozubskich to eleganckie formy z dozą humoru o różnorodnych kształtach. Wypracowali swój charakterystyczny styl, który wpisuje się w estetykę pop-artu.  Wcześniejsze kolekcje w znacznej mierze były inspirowane naturą, między innymi światem ptaków.

Często biorą udział w tematycznych wystawach biżuterii artystycznej. Ich unikatowe prace lub kolekcje biżuterii odnoszą się do aktualnych wydarzeń.

Małżonkowie zdobyli wiele nagród na konkursach organizowanych przez znaczących animatorów środowiska złotniczego. Są też wieloletnimi fundatorami Nagrody im. Małgorzaty Müldner-Nieckowskiej w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych.