Tomasz Kargul jest złotnikiem z wykształcenia, projektantem z zamiłowania i wieloletniego doświadczenia. Od 15 lat jest głównym projektantem i właścicielem najpierw Studiott.pl, a od 2 lat marki Kargul.tk.

Firma mająca swoją siedzibę w Elblągu, w bliskim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego, znana jest na polskim i międzynarodowym rynku z nowoczesnej, geometrycznej, minimalistycznej biżuterii z pozłacanego srebra i naturalnego bursztynu bałtyckiego.
Projekty Tomasza Kargula charakteryzują się geometrycznymi kształtami, lekkością i wielowymiarowością, co sprawia, że są one bardzo uniwersalne i trafiają do odbiorców w każdym wieku.

Biżuteria Tomasza Kargula była wielokrotnie nagradzana w licznych konkursach branżowych, najważniejsze to: Mercurius Gedanensis (2008r.) czy Amberiff Selection (2023). Prace autora regularnie zamieszczane są na łamach wydawnictwa Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku “Trend book” oraz w periodyku “Bursztynisko” wydawanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników. Biżuteria KARGUL.TK gości na licznych wystawach, prezentujących najciekawsze rozwiązania w jubilerskim designe (m.in. “Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja” (Gdańsk, Bruksela, Monachium).

Autor lubi i podejmuje współpracę z artystami, fotografami, projektantami ubrań, które często owocują prezentacją biżuterii podczas pokazów mody czy licznych targów designu