Urodził się w 1967 roku w Warszawie. Absolwent Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1990 roku. Od 1992 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy, a od 1995 roku Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Spośród wielu dziedzin sztuki biżuteria stała się wiodącym kierunkiem jego realizacji twórczej. Tworzy unikatowe obiekty inspirowane naturą wykonane ze srebra i siatki stalowej. Jego kolekcje są często wynikiem wielu poszukiwań nowych form wyrazu w biżuterii jako dziedziny sztuki. Laureat, a od kilku lat również juror, wielu konkursów złotniczych. W 2014 roku otrzymał Wyróżnienie Honorowe w kategorii Projektant 25-lecia w plebiscycie „25 na 25. Biżuteria Czasu Wolności”. W 2019 roku za pracę “Srebrna poduszka” otrzymał Grand Prix 28. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej “Srebro”. Jest jednym z 5 autorów Grupy Sześć wspierającej ideę tworzenia biżuterii unikatowej. Jego prace prezentowane były na ponad stu wystawach w wielu galeriach w Polsce i na świecie.

Prace Pawła Kaczyńskiego znajdują się w kolekcjach: Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie, Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Muzeum Ziemi P.A.N. w Warszawie, Galerii Sztuki w Legnicy oraz w Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz.

 

Wybrana biżuteria artysty