Katarzyna Zięba projektowaniem i tworzeniem biżuterii zajmuje się od 2004 roku.

Z miłości do sztuki złotniczej oraz kamieni szlachetnych, ukończyła Szkołę Wyższą Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu na kierunku Jubilerstwo I Obróbka Kamieni. Następnie projektantka pogłębiała swoją wiedzę o geologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

W 2013 roku ukończyła studia Podyplomowe Projektowania Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych imienia Władysława Strzemińskiego w Łodzi, podczas których została członkiem grupy złotniczej “Dziewiątka”. Dzięki wiedzy zaczerpniętej na uczelniach i praktyce zdobywanej latami, Kasia Zięba tworzy wszystkie egzemplarze biżuteryjne własnoręcznie z dbałością o każdy detal. Inspiruje się naturą, geometrią, sztuką, muzyką, emocjami i osobowościami ludzkimi, co owocuje niesamowicie różnorodnymi kolekcjami. Na przełomie lat, w pracach artystki pojawiały się fotografie, drewno, złoto, srebro, aluminium, miedź, mosiądz, filc, kamienie, szkło, pleksi, tkaniny, emalie.

Projektantka należy do Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, ma w swoim dorobku liczne wystawy, a także udział w wielu konkursach. Od 2019 roku współpracuje z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, tworząc unikatowe kolekcje biżuterii. Prace te nawiązują do dzieł sztuki autorstwa między innymi: Magdaleny Abakanowicz, Kurta Shwittersa, Henryka Stażewskiego.

Kasia latami prowadziła zajęcia na uczelni, odkrywając przed studentami biżuteryjny świat. Obecnie większość uwagi poświęca swojej marce ZIĘBA oraz warsztatom, odbywającym się we wrocławskiej pracowni.