Kacper Schiffers jest absolwentem Wydziału Projektowania Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kontynuuje rodzinne tradycje, zajmując się rzemiosłem artystycznym. Pradziadek artysty był właścicielem warszawskiej fabryki platerniczej.

Tworzy biżuterię oraz małe formy użytkowe ze srebra oraz złota. Projektuje nowoczesną biżuterię poszukując nieszablonowych rozwiązań technicznych, sięgając po kamienie szlachetne oraz po emalię jubilerską. Artysta zajmuje się także renowacją biżuterii antykwarycznej.

Jest uczestnikiem wielu wystaw i konkursów Polsce, jak i za granicą. Nagradzany m.in. w Międzynarodowym Konkursie Sztuki w Legnicy w edycjach „Srebro” w 2019 roku i „Sexy” w 2011 roku. Otrzymał także Bursztynową Kulę na Międzynarodowych Targach Amberif w Gdańsku w 2015 roku. Jest również laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej Prezentacje – II nagroda w 2006 roku oraz wyróżnienie w 2012 roku. Prace Kacpra Schiffersa znajdują się w kolekcji Galerii Sztuki w Legnicy oraz w Muzeum w Koninie, a także w Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz.

Wybrana biżuteria artysty