Urodzony w 1976 roku w Gdyni. W 2007 roku ukończył z wyróżnieniem kierunek Wzornictwo Przemysłowe na Politechnice Koszalińskiej. Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku. Na rynku biżuterii działa od 1999 roku.

Założył firmę OSTROWSKI-DESIGN, w której jest głównym projektantem. Jego geometryczna biżuteria pełna symetrii i rytmów, cieszy się uznaniem na całym świecie i zdobywa wiele międzynarodowych nagród. W 2013 roku podczas Targów Złoto Srebro Czas firma OSTROWSKI-DESIGN została wyróżniona nagrodą Ministra Gospodarki za promowanie polskiej marki za granicą oraz kreowanie nowych stylów biżuteryjnych.

Kolekcja „4 Wave”, będąca nowoczesnym spojrzeniem na biżuterię z bursztynem, w 2006 roku zdobyła Złoty Medal na Targach Amberif w Gdańsku, oraz w 2008 roku I miejsce na Targach Showcase w Dublinie. Oprócz bursztynu i srebra w swoich projektach Jacek Ostrowski chętnie wykorzystuje kolorową żywicę industrialną oraz kryształy.

Jest autorem awangardowej kolekcji „Twoje kolory”, dedykowanej odważnym kobietom, które lubią przyciągać swoją uwagę ekstrawagancją i eleganckim stylem. Kolekcja cieszy się popularnością na całym świecie, o czym może świadczyć pojawienie się pierścionka Big Ring w sesji zdjęciowej dla niemieckiej edycji magazynu Vogue.

Wybrana biżuteria artysty