Mistrz złotnictwa, projektant biżuterii i form użytkowych. Urodzony w 1949 roku w Poznaniu. W roku 1973 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. J. Jarnuszkiewicza. Biżuterią zajmuje się od lat 70-tych.

Stworzył swój własny rozpoznawalny styl, który charakteryzuje się prostą formą w połączeniu z elegancją i nowoczesnością. W swoich projektach wykorzystuje stal, złoto oraz kamienie szlachetne. Jego biżuteria i obiekty były prezentowane na ponad stu wystawach w kraju i za granicą. Laureat i juror wielu prestiżowych konkursów złotniczych. Współorganizator dwóch grup twórczych związanych ze złotnictwem: Grupy UFO oraz Grupy MUZEUM.

Autor „Złotego Wawrzynu” dla Kobiety Roku oraz statuetek  „Doskonałość Mody” przyznawanych przez „Twój Styl”. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, w którym przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Rady Artystycznej. Współpracuje z wieloma renomowanymi galeriami w kraju i za granicą. W 2006 roku otworzył własną  galerię – JB DESIGN w Warszawie.