Marka stworzona przez Katarzynę Śledzińską, absolwentkę Projektowania Ubioru i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Artystka pochodzi z Inowrocławia, aktualnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła również w programach Fashion Merchandising / Fashion Business na Fashion Institute of Technology.

Kolekcje tworzone przez projektantkę dotyczą losów piernikowego ludzika, którego metamorfozy symbolizują historie z życia projektantki, a także innych nowoczesnych młodych kobiet. Główny bohater zawsze coś lub kogoś kocha. Czasem z powodzeniem, czasem miewa złamane serce, innym razem miłość swą przelewa na marzenia, podróże i osiąganie swoich celów.

W pełni korzysta z życia, tropi również bieżące modowe trendy, zmieniając swój styl w każdej z kolekcji. Wyraziste projekty Chocokate doceniane przez stylistów oraz polskie gwiazdy publikowane były nie raz w magazynach mody takich jak Elle, Glamour, Twój Styl czy Viva. Wszystkie przepełnione pasją do mody kreacje Kate są wykonane ręcznie.