Od 1989 roku w pracowni pod Warszawą konsekwentnie rozwijają swoją markę biżuteryjną, która jest doceniana i rozpoznawalna na całym świecie. Jan Jakub Wyganowski szkolił się w prestiżowej Ecole de Beaux Art w Algierze, a Alicja we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Początkowo zajmowali się ceramiką, którą nadal darzą ogromnym sentymentem. Najbardziej charakterystyczne dla ich twórczości są naszyjniki w ciekawej formie długich, wijących się nitek, przypominających makarony. Wykonują biżuterię ze srebra oraz 24 karatowego złota  z dbałością o najmniejszy szczegół. Nie stosują pół fabrykantów, dzięki czemu ich autorskie zapięcia są nie tylko praktyczne, ale pełnią też funkcję ozdobną.

Ich prace zostały docenione między innymi w prestiżowej galerii MoMA w Nowym Jorku. W 2009 roku zostali nagrodzeni za swój naszyjnik nagrodą Visual Impact na Międzynarodowych Targach Biżuterii w Londynie. Swoją biżuterią zdobyli uznanie na konkursach i wielu wystawach, takich jak: Camelot 1111, Camelot 1115 w Krakowie, Silver TOP 97, Silver TOP 98 w Galerii Bożeny Marki w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej Amulet w Legnicy.