Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza, kierunku gospodarka przestrzenna oraz architektury wnętrz w Wyższej Szkole Nauk Społecznych. Początkowo tworzyła przestrzenie projektując meble i malując obrazy. W 2009 roku odkryła w sobie jednak pasję do konstruowania biżuterii i założyła własną markę – ALE. Od tego czasu z powodzeniem rozwija ją, korzystając ze swojej multidyscyplinarnej wiedzy. Nowoczesne, biżuteryjne wzory tworzy w pracowni w centrum Poznania.

W projektowaniu, najważniejsze są dla niej ciekawe pomysły, jakość wykonania oraz funkcjonalność. Wszystkie te cechy przenosi na ręcznie wykonywaną, oryginalną biżuterię ze srebra, stali szlachetnej, mosiądzu, a także złota. Cechą charakterystyczną ALE. są odwołania do architektury – nie tylko w formie ale też w procesie twórczym. Większość kolekcji ma swój początek na kartce papieru. Począwszy od zgięć i załamań, przez skręcenia oraz cięcia, dwuwymiarowa powierzchnia zyskuje postać trójwymiarowego obiektu.

Laureatka warsztatów Art & Fashion 2010 w kategorii Fashion Jewellery oraz Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2011, organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych. Prace projektantki można znaleźć w wielu galeriach w kraju oraz za granicą.

Wybrana biżuteria artysty