Adriana Lisowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się rzeźbą, fotografią i szeroko pojętą sztuką biżuterii. Uczestniczyła wielu wystawach i projektach artystycznych. Jest laureatką konkursów m.in. Grand Prix Amberif Design Award w 2001 i 2004 roku, Nagroda Bursztynowa Amberif Design Award w 2009 i 2015 roku. Wraz z Anetą Lis-Marcinkiewicz od 2007 roku współtworzy duet artystyczny LIS², a od 2013 roku projekty użytkowe wykonuje pod marką Gray Flamingo.

Biżuteria jest dla niej komunikatem. Jak twierdzi artystka „Tworzenie jest dla mnie jak rozmowa, dzięki niemu mogę komunikować się z innymi i samą sobą. To ciągłe rozwiązywanie zagadek, analizowanie zagadnień, interpretacja znaków, wchłanianie, przetwarzanie i przekazywanie energii, nieustanne procesy zmierzające do uchwycenia idei i zamknięcia jej w formie biżuteryjnej.”

Adriana Lisowska w swojej twórczości kieruje się doborem materiału, techniki i wszelkich innych środków, tak aby jak najlepiej służyły wyrażeniu treści przekazu. Materiał nie stanowi dla niej wyznacznika wartości, stąd pozwala sobie na stosowanie nie tylko tradycyjnych materiałów, ale i tych mniej kojarzonych ze sztuką biżuterii. Związek biżuterii z ciałem stanowi dla niej wartość, którą wykorzystuję do poszukiwania i nadawania znaczeń.

Tematy do swoich prac czerpie ze wszystkich możliwych źródeł, najczęściej z najbliższego otoczenia. Jednym z ulubionych zabiegów artystki jest użycie kontekstu.

Biżuteria Adriany Lisowskiej prowokuje do myślenia, wzbudza emocje wychodzące poza doznania estetyczne i wspiera odbiorcę w uzewnętrznianiu jego własnego manifestu.