To właśnie od tych obiektów rozpoczęła się przygoda kolekcjonerska, która nabrała takich rozmiarów, że dziś zbiór prac należących do Marii Magdaleny Kwiatkiewicz liczy ponad 1 400 obiektów.

Bransoleta z polnymi kamieniami stworzona została przez Andrzeja Bossa na Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej AMULETY w 1998 roku. Jako że kamienie polne były bardzo ciężkie, a bransoletę Magda Kwiatkiewicz chciała nosić na co dzień, zwróciła się do artysty o wykonanie lżejszej repliki. Artysta sięgnął więc po bursztyn.

Andrzej Boss urodził się w 1960 roku w Tarnowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1985 roku obronił dyplomy w Pracowni Projektowania Biżuterii, Pracowni Rysunku oraz Rzeźby i od tego czasu pracuje w macierzystej uczelni, na której przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Katedry Biżuterii. W 2010 roku został mu nadany tytuł profesora sztuk plastycznych. Prowadzi Pracownię Form Złotniczych. Spod jego skrzydeł wychodzą wspaniali, utalentowani artyści, których często zapraszamy do współpracy z Galerią YES. Jest autorem ponad 20 wystaw indywidualnych, uczestnikiem ponad 200 wystaw zbiorowych na całym świecie, laureatem siedmiu i jurorem kilkunastu konkursów złotniczych. Poza biżuterią projektuje przedmioty użytkowe i małe formy rzeźbiarskie.