LIS² to grupa projektowa stworzona w 2007 roku przez Anetę Lis-Marcinkiewicz i Adrianę Lisowską – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obie zajmują się sztuką i projektowaniem.

Od początku istnienia grupa LIS² inicjuje wiele wydarzeń artystycznych, które mają na celu znalezienie płaszczyzny dialogu pomiędzy widzem, a sztuką współczesną. Są autorkami cyklu wystaw i warsztatów artystycznych i edukacyjnych w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu oraz cyklicznej Zabawy Towarzysko – Twórczej Obiekt W w ramach Festiwalu Otwarta Wystawa w Łodzi. Organizowane przez LIS² wydarzenia umożliwiały bezpośrednią interakcję pomiędzy samymi artystami jak również artystami i publicznością. Grupa współpracuje z projektantami mody. LIS² to także biżuteria użytkowa i eksperymentalna, gdzie wyrażenie idei jest równie istotne, co dobrze zaprojektowana forma.

Twórczość LIS² była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace znajdują się w kolekcji Muzeum Bursztynu w Gdańsku.