13/01/23 - 04/03/23

DOTYK/TOUCH

Pokonkursowa wystawa DOTYK/TOUCH to 30. edycja Międzynarodowego Konkursu Złotniczego, który miał swój początek w 1979 roku. Tym razem temat dotyczył zmysłu nierozłącznie związanego z biżuterią, niosącego szczególny ładunek intymności i bezpieczeństwa, ale też – w czasie globalnej pandemii i eskalacji konfliktów zbrojnych – lęku i zagrożenia.

17/11/22 - 07/01/23

Materia

Przed nami wystawa „Materia” przygotowana przez Michalinę Owczarek-Siwak znaną już w środowisku złotniczym ze swym odważnych i pełnych treści realizacji. Tym razem artystka, ale i świadoma swojego „tu i teraz” kobieta opowiada nam historię o języku rzeczy.

14/10/22 - 14/10/22

Forum Sztuki Złotniczej

Jaki cel chcemy osiągnąć? Przede wszystkim uczynić kolejny, odważny krok w stronę promocji polskiej sztuki złotniczej oraz integracji środowiska: twórców, krytyków oraz pasjonatów. Ciężar gatunkowy spotkania nie ma charakteru naukowego. Stanowi wypracowany kompromis między profesjonalnym a towarzyskim forum dyskusji, które dotąd prowadzone były wyłącznie w kuluarach. Czy cel uda się zrealizować? Nieskromnie wierzymy, że tak!

16/09/22 - 21/10/22

Obiekty Swobodnie Kształtowane

W najnowszej kolekcji Obiektów Swobodnie Kształtowanych manifestacja błędu i przypadku wraz z gestem malarskim jest uchwycona w przestrzeni i czasie. Powstaje biżuteria, która jest bardziej „stworzona” niż zaprojektowana, w której materia współtworzy formę.

10/06/22 - 27/08/22

AUTOREFLEKSJE

Zapraszamy serdecznie na wystawę prac 13 artystów, którzy stali się bohaterami drugiej części książki „Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii”. Publikacja jest kontynuacją projektu, który zadebiutował w 2019 r. z inicjatywy Marii Magdaleny Kwiatkiewicz, założycielki Galerii YES. Rozmowy z artystami prowadziła Agnieszka Jankowiak, a swoje pracownie otworzyli przed nią: Grzegorz Błażko, Bogumił Bytomski, Elżbieta Held i Marek Nowaczyk, Joanna i Tadeusz Jaworscy, Małgorzata Kalińska, Jarosław Kolec, Tomasz Stajszczak, Andrzej Szadkowski, Alicja i Jakub Wyganowscy, Tomasz Zaremski.

08/04/22 - 22/05/22

ETNICZNA BIŻUTERIA ŚWIATA

Bezpośrednim kontekstem biżuterii jest ciało. I nawet jeśli mowa o magicznej, talizmanowej czy religijnej biżuterii etnicznej, to przez kogo i w jakim celu jest noszona, odgrywa ogromną rolę. W jedynej takiej wystawie, która przenosi nas w najdalsze zakątki świata, przedstawimy niezwykle barwny i egzotyczny obraz biżuterii etnicznej pochodzącej ze zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz.

11/02/22 - 18/03/22

STILL HUMAN/WCIĄŻ CZŁOWIEK

Jedyna taka okazja, aby stanąć oko w oko ze sztuką złotniczą międzynarodowego formatu. Wystawa pokonkursowa STILL HUMAN to artystyczna konfrontacja ze współczesną definicją człowieczeństwa w wydaniu wybitnych artystów złotników.