13/12/19 - 04/01/20

APETYT NA SZTUKĘ

Tak jak w domu gromadzimy się z rodziną wokół potraw i świątecznych kulinariów, tak tym razem w Galerii YES spotykamy się przy obiektach, które o stole i biżuterii opowiadają osobliwie. Spotkanie z biżuterią stołu to opowieść o twórcach, sztuce, wzornictwie, obyczajach, historii i kolekcjonowaniu.

11/10/19 - 31/10/19

SANDSCAPES

Kolekcja SANSDSCAPES Hanny Kowalskiej, będąca przedmiotem kolejnej wystawy w Galerii YES, to wynik prób zinterpretowania na nowo niezmiennie obecnego w życiu młodej projektantki krajobrazu polskiego wybrzeża. Stanowi ona swego rodzaju próbę reminiscencji emocji przeżywanych miejsc na język materii, czego efektem są powstałe obiekty rzeźbiarskie tworzące małe, indywidualne pejzaże.

06/09/19 - 04/10/19

SREBRO

Tegoroczny temat Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej to: SREBRO. Organizatorzy z premedytacją postanowili nie szukać „pretekstu”, ale zwyczajnie wrócili do źródeł, które sięgają 1979 roku, kiedy to zadebiutowały legnickie festiwale biżuterii. Zagadnienie SREBRO, podstępne w swej prostocie, wymagało od artystów niezwykłego skupienia oraz uwagi, wykonawczej perfekcji, reinterpretacji pojęcia „metal szlachetny” – w swojej fizycznej, chemicznej, historycznej, kulturowej, merkantylnej lub symbolicznej wartości.

02/08/19 - 30/08/19

Drogocenne podróże. Biżuteria etniczna

Głównym powodem, dla którego podróżuje, są ludzie – ich codzienność, praca, kultura oraz nierozerwalnie z nimi związana religia. Maria Magdalena Kwiatkiewicz, podróżniczka, kolekcjonerka, wreszcie kobieta biznesu zaprasza na wyprawę, której kierunki wyznaczyła biżuteria i ludzie nadający jej szczególne, często magiczne znaczenie.

04/07/19 - 26/07/19

SHIPYARD CRANES. ŻURAWIE STOCZNIOWE

Stocznia Gdańska to miejsce symboliczne, a jego znaczenie pogłębia się z uwagi na wieloaspektowość począwszy od wymiaru historycznego, poprzez społeczny, na politycznym kończąc. Marcin Bogusław, autor rozpoczynającej się w Galerii YES 4
lipca 2019 r. wystawy biżuterii  SHIPYARD CRANES. ŻURAWIE STOCZNIOWE skupia się na pierwotnej funkcji obiektu, czyli przemyśle.

06/06/19 - 27/06/19

BLAZKO

Wystawa „BLAZKO” w Galerii Yes będzie wyjątkową okazją zapoznania się z biżuterią Grzegorza Błażko poza jego pracownią. Zaprezentowane na wystawie przedmioty zilustrują głównie ostatnie lata twórczości artysty, ale nie zabraknie też biżuterii Blazko, uważanej już za „klasyczną”.

17/05/19 - 31/05/19

Para anestetyczna

Wystawa grupy LIS² w składzie Adriana Lisowska i Aneta Lis-Marcinkiewicz to koncepcja wyjścia poza ramy biżuterii artystycznej w kierunku współczesnej biżuterii krytycznej. Artystyczny duet swoją działalność rozpoczął w 2007 roku. Podstawową ideą, którą podejmują artystki, jest zaangażowanie w krytyczny dyskurs biżuterii artystycznej w Polsce. Ich prace to obiekty, instalacje, filmy i manifesty.

04/04/19 - 04/05/19

Moim zdaniem

“Moim zdaniem… Wystawa biżuterii z komunikatem” to projekt, który łączy brać złotniczą, a jednocześnie umożliwia na przekazanie indywidualnej treści na temat problemu, który aktualnie dla artysty jest tym ważnym.

08/03/19 - 25/03/19

Mandalas. Jewellery to enjoy

Podczas wystawy zainicjowany zostanie nowy etap “życia” mandali, przeniesionych na biżuterię w formie pierścionków oraz naszyjników. 

22/02/19 - 05/03/19

ZMYSŁOWOŚĆ PORCELANY

Swoimi realizacjami projektantka chce poprawić jakość życia, poprzez używanie przedmiotów codziennych, ale niebanalnych i oryginalnych, czasem wybiegających poza ramy tradycyjnego myślenia, a jednocześnie funkcjonujących, użytkowych i po prostu pięknych… takich, które zwyczajnie chce się mieć.

24/01/19 - 14/02/19

DYPLOMY

Tematyka prac, rodzaj użytych materiałów i technologii jest bardzo różny. Wynika z indywidualnych predyspozycji dyplomantów i wykorzystania właściwych środków plastycznych adekwatnych do prezentowanych problemów.