14/12/18 - 01/01/19

TALIZMANY

Wieczór pełen będzie niespodzianek, zarówno dla ciała, jak i ducha. Zadbają o to Lidia Leitgeber i jej muzyczny projekt Lee Acoustic oraz Agnieszka Kaźmierska, autorka bloga Kiss Me Whisky, która wraz ze Squadem Whisky poprowadzi niezapomnianą degustację. Kluczowym momentem będą jednak wystąpienia właścicielek biżuterii utrzymane w charakterze krótkich wywiadów.

25/10/18 - 30/11/18

Andrzej Boss DWA ŻYWIOŁY

Na wystawie będzie można zobaczyć kolekcję prac inspirowaną drzewami. Impulsem do jej powstania były wspomnienia zniszczeń, jakie dokonały w parkach i lasach ubiegłoroczne wichury. Połamane jak zapałki stuletnie drzewa pokazały siłę żywiołu. Wmawiamy sobie, że panujemy nad światem, a tu w kilka chwil natura uzmysłowiła nam, kto jest prawdziwym gospodarzem.

07/09/18 - 20/10/18

ILUZJA

Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodąca impreza Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r. Konkurs ma charakter czysto artystyczny, preferuje pomysł, wartość i sens wypowiedzi twórcy. Tegoroczny temat konkursu to: ILUZJA. Spośród 395 prac nadesłanych przez 195 artystów z 34 krajów, do wystawy zakwalifikowano prace 39 artystów.

13/07/18 - 30/08/18

Sergiusz Kuchczyński SZEPTY

Prezentowane prace, związane z relacjami i emocjami łączy temat, w którym szeptanie, opowiadanie historii, rozstawanie się z przeszłością, ale i bliskimi osobami, odkrywanie tajemnic, rzeczy trudnych i niekoniecznie miłych sięga głębiej, pulsując pod tym co zewnętrzne i poznane.

17/05/18 - 30/06/18

Sara Gackowska METAMORPHOSIS

Głównym obszarem moich zainteresowań jest praca ze współczesną biżuterią i kamieniem. Oba są fenomenami i posiadają ukrytą wartość, którą chciałabym eksplorować i odkrywać cały czas na nowo doprowadzając do granic możliwości. W centrum moich poszukiwań znajduje się kamień, szczególnie eksperymentalny sposób pracy z tym nieprzewidywalnym materiałem.

13/04/18 - 08/05/18

Biżuteryjne historie

Ekspozycja prezentować będzie wybrane obiekty z prywatnej Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Wystawa specjalnie przygotowana z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES zabierze nas w sentymentalną podróż. Prezentowane eksponaty nie tylko przybliżą nam historię działalności Galerii YES, ale opowiedzą nam o wieloletniej pasji do biżuterii Marii Magdaleny Kwiatkiewicz – założycielki i właścicielki Galerii YES.

08/03/18 - 05/04/18

Olga Podfilipska-Krysińska ŚWIATŁO-CIENIE

Najważniejsze dla mnie w biżuterii jest światło – tak twierdziłam zawsze i szukałam go w różnych materiałach i stosowanych technikach. Długo zachwycały mnie możliwości nowoczesnych technologii pozwalających, by biżuteria sama świeciła – światłowodów, diod, czarodziejskiego świata poplątanych przewodów.

11/01/18 - 28/02/18

DyploMy 2017

Wystawa prac dyplomowych studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im Wł. Strzemińskiego w Łodzi. W tym roku prezentowane są wybrane dyplomy z Pracowni Projektowania Biżuterii dr Sergiusza Kuchczyńskiego i Pracowni Projektowania Form Złotniczych prowadzonych przez prof. Andrzeja Bossa i dr hab. Ewę Effenberg.