14/12/12 - 11/01/13

Biżuteria Rodzinna – Firmy Rodzinne

Ta świąteczna ekspozycja prezentuję biżuterię rodzinną i towarzyszące im historie. Wystawa ma na celu podkreślić symboliczne znaczenie biżuterii.

08/11/12 - 12/12/12

Zofia Lisiewicz Mechano-Futura

Forma. Bezkompromisowa, dynamiczna. Ruch. Rytmiczne powtórzenia z przesunięciami akcentów. Płaszczyzny budujące przestrzeń w polifonicznym dialogu. Architektura. Konstrukcje z blach i powietrza.

11/10/12 - 06/11/12

Dorota Wierzbicka – When Lightning Splits the Sky

W wykonanym obiekcie biżuterii twardy i geometryczny element srebra połączony z miękkim i organicznym materiałem EVA tworzą teksturowy i wizualny kontrast. Rezultatem jest przyjemny balans wynikający z asymetrii i powstałych naprężeń.

06/09/12 - 03/10/12

RYTUAŁ

Tegoroczny temat Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej organizowanej przez Galerię Sztuki w Letnicy to RYTUAŁ. Jest on zaproszeniem do refleksji na temat dzisiejszej i przyszłej funkcji biżuterii, która teraz bardziej niż kiedykolwiek w historii kultury materialnej domaga się nowego uzasadnienia dla celowości jej użytkowania.

05/07/12 - 31/08/12

QYOU Studio

Prezentowana kolekcja składa się z 2 części. Pierwsza to prezentacja indywidualnej mini kolekcji każdego z projektantów. Druga część wystawy to prezentacja wspólnych działań projektowych wyżej wymienionych autorów sygnowanych marką QYOU Studio.

18/05/12

BEZMIAR WRAŻEŃ

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy wieczór, podczas którego będziemy zbierać fundusze na dalszą rehabilitacje i leczenie pięcioletniej Zuzanny Szacoń. „Bezmiar wrażeń” to kulturalno-artystyczne wydarzenie, które odbędzie się na Dziedzińcu Szkoły Baletowej przy ul. Gołebiej 8 w Poznaniu.

29/03/12 - 15/06/12

Małgorzata Kalińska – Biżuteria dopełniona światłem

Foliówki-jednorazowe opakowanie dla jednorazowego produktu, po krótkiej chwili kiedy spełnią swoją rolę, bezużyteczne zalegają w naszych szufladach, a także gonione wiatrem po afrykańskich pustyniach,stanowią potężna niechcianą siłę.

11/02/12 - 17/03/12

Monika Lisiecka – McQueen by My Hearts

Wystawa grafik oraz biżuterii autorstwa Moniki Lisieckiej to zderzenie dwóch światów: nowoczesnego świata mody Aleksandra McQueena i średniowiecznych rycin Leonarda da Vinci. To zderzenie spowodowało powstanie niepowtarzalnych grafik będących osobistą refleksją połączoną z sentymentem jakim darzy autorka obu geniuszy.