13/07/18

Informacje odnośnie następnego wernisażu już wkrótce…

17/05/18 - 30/06/18

Sara Gackowska METAMORPHOSIS

Głównym obszarem moich zainteresowań jest praca ze współczesną biżuterią i kamieniem. Oba są fenomenami i posiadają ukrytą wartość, którą chciałabym eksplorować i odkrywać cały czas na nowo doprowadzając do granic możliwości. W centrum moich poszukiwań znajduje się kamień, szczególnie eksperymentalny sposób pracy z tym nieprzewidywalnym materiałem.

13/04/18 - 08/05/18

Biżuteryjne historie

Ekspozycja prezentować będzie wybrane obiekty z prywatnej Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Wystawa specjalnie przygotowana z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES zabierze nas w sentymentalną podróż. Prezentowane eksponaty nie tylko przybliżą nam historię działalności Galerii YES, ale opowiedzą nam o wieloletniej pasji do biżuterii Marii Magdaleny Kwiatkiewicz – założycielki i właścicielki Galerii YES.

08/03/18 - 05/04/18

Olga Podfilipska-Krysińska ŚWIATŁO-CIENIE

Najważniejsze dla mnie w biżuterii jest światło – tak twierdziłam zawsze i szukałam go w różnych materiałach i stosowanych technikach. Długo zachwycały mnie możliwości nowoczesnych technologii pozwalających, by biżuteria sama świeciła – światłowodów, diod, czarodziejskiego świata poplątanych przewodów.

11/01/18 - 28/02/18

DyploMy 2017

Wystawa prac dyplomowych studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im Wł. Strzemińskiego w Łodzi. W tym roku prezentowane są wybrane dyplomy z Pracowni Projektowania Biżuterii dr Sergiusza Kuchczyńskiego i Pracowni Projektowania Form Złotniczych prowadzonych przez prof. Andrzeja Bossa i dr hab. Ewę Effenberg.

Archiwum wystaw